Mobilne stacje robocze Dell Precision z Haswellem

Dell LogoPo zwiększonej aktywności producentów sprzętu komputerowego widać, że okres urlopowy się skończył. Dla przykładu, Dell oficjalnie zaprezentował swoje odświeżone mobilne stacje robocze.

Precision M4800M6800 to, jak łatwo się domyślić, nowe podzespoły w znanych już szatach. Niezmienianie obudowy, która się sprawdziła, jest dobrym pomysłem. Tak samo jak wsadzenie do niej najwydajniejszych CPU z rodziny Haswell i najnowszych wersji profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro i NVIDIA Quadro.

dell-precision

Wśród nowości nie sposób nie wspomnieć jeszcze o możliwości wyposażenia M4800 w wyświetlacz IGZO o rozdzielczości 3200 na 1800 pikseli. Ten sam, o którym wspominaliśmy przy okazji opisu Precision M3800. 17-calowy model zamiast tak zawrotnych rozdzielczości występuje w opcji z matrycą z 10-punktowym dotykiem, sygnowaną przez Wacom. Wśród bogatych opcji konfiguracyjnych tych wydajnych maszyn uwagę zwraca dodanie obsługi bezprzewodowego dokowania WiGig. Na pojawienie się nowych Precisionów na rynku liczymy z początkiem IV kwartału.

Źródło: Engadget, notebookcheck, Dell