Toshiba stawia na przystępne ceny

toshiba-logo-red-270x167Japoński producent elektroniki nie zaplanował takich fajerwerków jak Samsung czy Sony. Kilka jego nowych urządzeń ma jednak jedną cechę wspólną: cenę nie nadwyrężającą portfela tak jak topowe modele innych producentów.

A wśród nich przede wszystkim dwa nowe tablety z Windows 8.1. Encore ma 8 cali i pod maską Atom Bay Trail T. Nie oznacza to wysokiej wydajności, ale na pewno przystępną cenę, bezgłośne chłodzenie i długą pracę na baterii. Satellite Click natomiast to skromny 13-calowy tablet ze stacją dokującą w formie klawiatury. Pod ekranem o rozdzielczości 1366 x 768 spoczywa APU AMD A4, który nie porwie osiągami, ale pozwoli na dłuższe życie akumulatora.

Satellite Click

Z kolei Satellite NB15T to tania alternatywa dla Ultrabooków. Płaska obudowa skrywa niebudzące ekscytacji podzespoły takie jak procesor klasy Pentium. Cieszyć mogą za to dotykowy ekran i Wi-Fi w standardzie 802.11ac.

Żeby nie wyszło na to, że Toshiba dopieszcza tylko mniej zamożnych klientów. Japoński producent przedstawił też kamerę do sportów ekstremalnych Camileo X-Sports i prototyp telewizora o rozdzielczości 4K w rozmiarze 50" dla tych, którym większe ekrany najzwyczajniej nie zmieszczą się w domu.

Źródło: the Verge, engadget