X240s – kolejny ThinkPad z Haswellem w planach

lenovo1Dociekliwi poszukiwacze technologicznych nowinek znaleźli na stronie wsparcia Lenovo dokumenty świadczące o przygotowywaniu nowego biznesowego ultrabooka.

Będzie się on nazywał X240s i może być uznany za następcę też nie tak dawno anonsowanego X230s, który nie jest jeszcze nawet szeroko dostępny. Główna różnica między nimi to, jak łatwo się domyślić, nowa platforma sprzętowa w X240s, czyli Intel Haswell.

Ważące poniżej 1,5 kg ultrabooki mają mieć ekran o przekątnej 12,5", dostępny również w wersji dotykowej. Wrażenia nie robi zapowiadana rozdzielczość. To standardowe HD 1366 x 768 pikseli. Do tego niskonapięciowe procesory Intel i5 i i7 z indeksem U, dyski HDD lub SSD 2,5" i wymienna pamięć RAM o pojemności do 8 GB. Będzie to już kolejny model Lenovo, który będzie można wyposażyć w technologię NFC. Oczywiście nie zabraknie też wygodnej klawiatury z TrackPointem i opcji modemu WWAN.

x240s
Płaska obudowa ThinkPada X240s wzmocniona jest kompozytami węglowymi. Spodnia pokrywa ma być stosunkowo łatwa w demontażu, co nie jest normą w ultrabookach. Z pewnością ułatwi to konserwację i ewentualną rozbudowę. Zobaczymy jak nowy model wpasuje się w rynek. Zapowiedzi wyglądają obiecująco, szkoda jednak, że nie udało się w tym maluchu zmieścić na spodzie portu dokowania. Sprawia to, iż jego biznesowy urok nieco blednie.

Źródło: liliputing, Lenovo