Asus ROG Swift PG248Q – gamingowy monitor o odświeżaniu do 180 Hz dostępny w sklepie GameRagon.pl

asus_rog_logoOsoby nierozeznane w temacie monitorów mogą pomyśleć, że to "monitor jak wszystkie inne". Jednak już sam design wskazuje, kogo powinno zainteresować to urządzenie, nie wspominając o parametrach samej matrycy. A ta nie tylko ma ekstremalnie szybki czas reakcji, ale również może odświeżać obraz z częstotliwością do 180 razy na sekundę.

Co prawda bazowa częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 144 Hz, ale Asus umożliwia "podkręcenie" tego parametru do wartości 180 Hz, co oznacza, że po takie urządzenie mogą śmiało sięgać miłośnicy rozgrywek e-sportowych. Jak jednak podaje producent, do uzyskania takich parametrów niezbędne będzie podłączenie monitora za pomocą złącza DisplayPort.

Panel TN o przekątnej 24 cali wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i jest w stanie wygenerować 16,7 milionów kolorów. Dodatkowym atutem jest obsługa technologii nVidia G-Sync, która synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z procesorem graficznym, dzięki czemu obraz pozbawiony jest irytującego tearingu.

news_sklep_swift_pg248q

Asus nie zapomniał o innych funkcjach adresowanych do graczy. Asus GameVisual pozwala na wybranie gotowych trybów wyświetlania dostosowanych do różnych zastosowań, a Asus GamePlus pozwoli włączyć wbudowany w monitor dodatkowy celownik, timer, licznik klatek na sekundę oraz funkcję ułatwiającą ustawienie konfiguracji wieloekranowej. Aby wielogodzinne rozgrywki nie odbiły się na zdrowiu naszych oczu, Asus ROG Swift PG2480 oferuje technologię Ultra Low Blue Light chroniącą wzrok przed intensywnością światła niebieskiego, a także Flicker Free ograniczającą migotanie ekranu.

Monitor wspiera się na w pełni funkcjonalnej podstawce, którą można obrócić w pionie i poziomie, a jak również regulować odchylenie ekranu.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą monitora Asus ROG Swift PG248Q i z pozostałymi monitorami dla graczy w sklepie GameRagon.pl.

gameragon_sklep