Carbon X1 – Touch me, touch me now!

x1 mainGrudzień za pasem, więc producenci zaczynają przygotowywać się do świątecznego szału zakupów. Z tego względu na rynku pojawiają się kolejne wariacje na temat notebooków i tabletów zaprojektowanych do pełnej współpracy z Windows 8.


Również Lenovo nie traci czasu i z początkiem miesiąca wypuści do obiegu odświeżoną wersję ThinkPada X1 Carbon - Touch.

X1 Carbon zbyt wiekowy nie jest, gdyż zadebiutował raptem dwa miesiące temu, ale premiera Windows 8 nieco przewartościowała oczekiwania userów względem nowego sprzętu. Zatem do nowej wersji ultrabooka trafi dotykowy ekran o rozdzielczości 1600x900.

Pozwoli on w pełni cieszyć się nowymi funkcjami najnowszego dziecka Microsoftu. Jego cena nie została jeszcze podana, ale z pewnością nie będzie niższa od ceny poprzednika. Tym bardziej, że w jego wnętrzu znajdziemy procesory nawet w wersji i7 i dysk SSD o pojemności 256 GB.

x1touch"Dotykalność" nowego ultrabooka nie ograniczy się tylko do podniesienia jego ceny. Znając życie, dotykowy ekran pokryje Gorilla Glass, czyli zyskamy kolejnego ultrabooka z błyszczącą matrycą, którego przydatność na świeżym powietrzu będzie dość ograniczona. Pierwowzór pod tym względem będzie znacznie praktyczniejszy. 

Źródło: engadet.com