HP Elite X2 1012 – biznesowa hybryda klasy premium

HP nie ustaje w wysiłkach, by jak najlepiej zaadoptować urządzenia typu tablet i "2 w 1" do wymagań użytkowników biznesowych.

Najnowszy model Elite X2 1012 nie różni się od znanego nam Elite X2 1011 tylko podzespołami nowszej generacji. To próba stworzenia jeszcze lepie dopracowanej maszyny do konkretnych zastosowań.

Ze swoim dwunastocalowym ekranem o proporcjach 3:2 i zintegrowaną z metalową obudową podstawką, biznesowa maszyna HP wygląda na poważnego konkurenta dla Microsoft Surface Pro 4. Przyjrzymy się więc bliżej Elite X2 1012.

Wspomniany już ekran ma rozdzielczość 1920 na 1280 i został wykonany w technologii IPS, co zwiastuje wysoką jakość obrazu. Urządzenie waży ponoć wyraźnie poniżej 0,9 kg i ma około 8 mm grubości. Producent zaznacza, że stawia na łatwość naprawy, czego wyrazem jest obecność pokrywy serwisowej, pozwalającej choćby na wymianę baterii. Z pewnością jest to wyróżnik na tle innych tabletów, z których przeważająca większość jest nierozbieralna, a co za tym idzie, nie nadaje się do naprawienia czy rozbudowy konfiguracji.

Wśród złączy na obudowie uwagę zwraca USB typu C, będące jednocześnie portem Thunderbolt 3. Jest też zwykłe USB, gniazdo słuchawkowe, a obecność slotu na karty SIM oznacza możliwość wyposażenia w modem WWAN. W poważnym tablecie do pracy nie mogło zabraknąć piórka Active Pen, opartego na technologiach firmy Wacom. Miłym dodatkiem będą wysokiej jakości głośniki z logo Bang & Olufsen.

  

Za napęd służą jednostki centralne Intel Core m szóstej generacji, dyski SSD M.2 w o pojemności do 512 GB i do 8 GB RAM. Taki całkiem wydajny zestaw chłodzony jest całkowicie pasywnie (czyli bezgłośnie). By nie była to maszyna do pracy tylko z nazwy, zadbano m.in. o wysoki poziom bezpieczeństwa. Wśród opcji wyposażenia znajdziemy czytnik linii papilarnych, wsparcie dla technologii Intel vPro, moduł TPM czy szyfrowane dyski twarde SED. Możemy nawet wybrać konfigurację z czytnikiem Smart Card i NFC. Do tego będzie jednak potrzebna jedna z dwóch dostępnych jako akcesoria klawiatur.

Akcesoria zwiększające funkcjonalność urządzeń mobilnych HP, stały się już wyróżnikiem tej marki. Wspomnianą już klawiaturę Advanced Keyboard oprócz wspomnianych zabezpieczeń charakteryzuje podświetlenie, touchpad i ponoć bardzo komfortowy skok klawiszy. Oprócz niej do wyboru jest jeszcze zdecydowanie lżejsza Travel Keyboard. Waży ona poniżej 0,4 kg i ma tylko 1,5 mm grubości. Imponująco przedstawia się oferta stacji dokujących. Do wyboru jest stacja Elite z USB typu C, Elite Thunderbolt Dock pozwalający na podłączenie dwóch monitorów o rozdzielczości 4K i bezprzewodowy dok komunikujący się za pomocą WiGig.

W swoim najnowszym urządzeniu mobilnym dla biznesu HP zawarło całkiem sporo nowych pomysłów na to, jak uczynić pracę łatwiejszą i przyjemniejszą. Czekamy więc z niecierpliwością na pojawienie się Elite X2 1012 na półkach sklepowych. Ma to nastąpić już na początku przyszłego roku.

Źródło: HP 

Aktualną ofertę urządzeń "2 w 1" HP Elite x2  można śledzić w sklepie kuzniewski.pl.

kuzniewski.banner