Intel Core i9 9990XE w sprzedaży konsumenckiej

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników pragnących ultrawydajnego CPU, na którego są w stanie wydać niecałe 13 000 zł (2999 euro). Na rynek trafił procesor Intel Core i9 9990XE, dotychczas dostępny jedynie na specjalnych, zamkniętych aukcjach.

Co jest takiego niesamowitego w opisywanej jednostce? Najbliższą konkurencję stanowi dla niej Core i9 9980XE, który ma 18 rdzeni i jest taktowany z częstotliwością 3,0 GHz (4,4 GHz w trybie Turbo). Bohater tego newsa ma co prawda mniej rdzeni, bo "zaledwie" 14, jednak jego podstawowa częstotliwość 4,0 GHz podbijana jest w trybie Turbo do 5,0 GHz. Co ciekawe, wspomniana we wstępie cena dotyczy samego chipa, bez chłodzenia ani nawet pudełka.

 

 

Intel deklarował, że jest to produkt stworzony z myślą o rynku finansowym, gdzie do zaawansowanych obliczeń o wiele bardziej od oszałamiającej liczby rdzeni nadałyby się właśnie bardzo wysokie częstotliwości taktowania. Kto jeszcze mógłby skorzystać z takiej specyfikacji? Na przykład bardzo majętni miłośnicy overclockingu albo po prostu bardzo majętni entuzjaści wysokiej mocy. Jakakolwiek nie byłaby to grupa, określenie "bardzo majętni" będzie tutaj jak najbardziej na miejscu.

My tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym kwestii procesora w laptopie, a jeżeli są Państwo zainteresowani zaawansowanymi stacjami roboczymi z mocnymi jednostkami o rodowodzie serwerowym, to w ofercie kuzniewski.pl na pewno znajdą Państwo coś interesującego. W razie pytań jak zawsze zapraszamy do kontaktu ze specjalistami ze sklepu.