Predator PowerGem – podkładka podnosząca wydajność CPU

Na trwających właśnie w Berlinie targach IFA 2019 tajwański Acer zaprezentował PowerGem. Jest to specjalna podkładka do umieszczenia pomiędzy procesorem a radiatorem, czyli zamiast pasty termoprzewodzącej.

Według producenta PowerGem podnosi wydajność jednostki zasadniczej o nawet 12,5%, poprzez dostarczanie do niego więcej mocy przy jednoczesnym znacznie lepszym odprowadzaniem ciepła w porównaniu do dotychczas wykorzystywanych w tym celu materiałów.

 

 

 

Szkoda jednak, że to wszystko, co Tajwańczycy mieli do zaprezentowania. Nie dowiedzieliśmy się nic więcej o platformie testowej, czyli choćby o konkretnych jednostkach, na których sprawdzano podkładkę. Nie ukrywamy, że sama podkładka również budzi naszą ciekawość i z chęcią poznalibyśmy więcej szczegółów na jej temat. Podano jedynie, że PowerGem znajdzie zastosowanie w desktopie Predator Orion 9000 oraz laptopie Predator Helios 700, które mają pojawić się jeszcze tej zimy.

Na razie, jak widać, PowerGem ogranicza się do konstrukcji gamingowych. Jason Chen, CEO Acera, w międzyczasie dodał jeszcze, że rozwiązanie to "być może w przyszłości" trafi także do stacjonarnychmobilnych stacji roboczych z serii ConceptD.