Pierwszy HP ProBook 430 z Haswellem na testach w lab-kuzniewski! [Aktualizacja]

430Kontynuujemy cykl artykułów mających przybliżyć potencjalnym użytkownikom nowe modele z podstawowej linii biznesowej HP - ProBook 400. Tym razem w nasze drżące ręce trafił pierwszy ProBook z Haswellem. Jest to model o oznaczeniu 430 G1 H0V12EA. Ma on dosyć podstawową konfigurację obejmującą: dysk HDD 500 GB, 4 GB RAM i procesor Intel Core i3-4010U.

Jak widać, CPU jest niskonapięciowe. Wiążą się z tym kolejne, naprawdę duże zmiany w stosunku do poprzednika - 4340s . ProBook 430 pozbawiony jest napędu optycznego, wyszczuplał i znacznie stracił na wadze. W tym momencie, przy 1,5 kg masy i 21 mm grubości, jest niemal Ultrabookiem.

Nie oferuje on beznarzędziowego dostępu do podzespołów, ale i tak pod względem możliwych modyfikacji błyszczy na tle większości ultrasmukłych konstrukcji. Bateria jest łatwo wymienna, a po zaopatrzeniu się w śrubokręt byliśmy w stanie dosyć łatwo dostać sie do pamięci czy dysku twardego. Pod budą czeka też gniazdo M.2. W naszym modelu niewykorzystane, ale będą dostępne konfigi z modemami 3G/LTE lub dyskami SSD na tym nowym złączu.

430 own

Prace nad tekstem recenzji są bardzo zaawansowane i publikacji można spodziewać się na dniach. Na razie powiemy tylko, że 430 zrobił duże wrażenie na redakcji. Może Haswell nie jest w tym konkretnym wydaniu jakiś szczególnie wydajny, ale na baterii wytrzymał 10 godzin.

Źródło: własne


[AKTUALIZACJA]: pełny tekst recenzji jest już gotowy. Zapraszamy