Toshiba Tecra Z50-C – trzecia generacja biznesowego laptopa klasy premium

toshiba logo red 270x167Tecra Z50 to ceniona seria notebooków służących do pracy. Jego główne zalety to wysokiej klasy ekran, długi czas działania na baterii, złącze dokowania i rozbudowane funkcje bezpieczeństwa. Wszystko to zamknięte w solidnej magnezowej obudowie, w poprzednich generacjach tak smukłej i lekkiej, że tego 15-calowego laptopa można było zaliczyć do ultrabooków.

W nowej generacji japoński producent zdecydował się na wprowadzenie zmian daleko wykraczających poza odświeżenie platformy sprzętowej. W stosunku do poprzedniego pokolenia metalowy korpus jest nieco cięższy (2,2 zamiast 1,8 kg) i grubszy (23 a 20 mm), ale dzięki temu we wnętrzu komputera zmieścił się m.in. wcześniej nieobecny napęd optyczny. Co ciekawe, jest to element występujący zamiennie z modemem LTE.

Nieco grubsza obudowa (ułatwiająca odprowadzanie ciepła z podzespołów) skłoniła też Toshibę do zaoferowania wersji wyposażonych w niezintegrowaną kartę graficzną, w tym przypadku nVidia GeForce 930M. Pozostałe elementy konfiguracji to procesory Intel Core i5 i i7 najnowszej, szóstej generacji oraz wspomniane już na początku matowe matryce IPS Full HD (1920 x 1080), zapewniające wysoką jakość obrazu.

toshiba_tecra_z50c_news_sklep

Są też modele ze zdecydowanie słabszym wyświetlaczem TN w rozdzielczości HD (1366 x 768), lecz na chwilę obecną na naszym rynku nie są one dostępne. Wszystkie maszyny, które pojawiły się w sklepie, mają za to w standardzie trzyletnią ochronę gwarancyjną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Toshiba Tecra Z50-C na stronie kuzniewski.pl

kuzniewski.banner